OTIR

Keresési kifejezés
A keresési kifejezésen belül szóközökkel elválasztva adhatja meg a feltételeket, amelyek alapján keresni kíván.
Az adott képzésről az összes további információ hozzáférhető a bírálati sorszámára kattintva.

Bírálati sorszám: Pályázó neve
Témakör
Időszak kezdő dátuma [?] Az az időszak ahová az időpontok esnek.  Időszak záró dátuma 
Helyszín: Település:
Kedvezmény: Online továbbképzés / távoktatás
   Továbbképzés/oldal:   
Az adott képzésről az összes további információ hozzáférhető a bírálati sorszámára kattintva.

 |<   <   7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   >   >| 

Keresés
Bírálati sorszám Pályázó neve Témakör Időpontok Helyszín Pont érték
2012/282Magyar Építész KamaraNépi Építészeti Konferencia, Tata Program 2012. november 8  Népi Építészeti Konferencia, Tata Program 2012. november 8. 10:00 A konferenciát megnyitja Michl József, Tata Város Polgármestere, és Noll Tamás, a Magyar Építész Kamara elnöke Kiállítások megnyitása 10:40-11:05 Winkler Gábor építész: A magyar népi műemlékvédelem eredményei. 11:10-11:35 Miklósi Sikes Csaba építész: Helyreállított falusi templomok 11:40-12:05 ifj. Sisa Béla néprajzos: Mi lesz a népi műemlékek, tanyák szélmalmok sorsa? 12:10-12:35 Kiss Zsolt Tata főépítésze: Tata bemutatkozik 13:30-16:30 Tata városnézés 16:30-17:00 Kuznyecova, Margarita ethnografus (El-Mari-Köztársaság): Kölcsönhatások a cseremiszés a magyar kultúrában. 17:00-17:30 Galina, Sirajeva minszter (El-Mari-Köztársaság): Politikai feladat-e a kultúra védelme? 17:30-18:00 Vándor Anna kutató: Obi Ugor rokonaink vallásos emlékei és a medve ünnep 18:45 Polgármesteri fogadás Borkóstoló, Régi magyar Borünnep bemutató. 2012. november 9. Kirándulás a Felvidékre - Tata - Vértesszőlős - Komárom - Martovce - Szlovákia - Szőgyén, Tata testvérvárosa - Tata 2012. november 10. 9:00-9:20 Liszka József: Szlovákiai tájházak helyreállítása 9:25-9:45 Babos Rezső erdészmérnök: Népi épületek fa részeinek és berendezéseinek védelme 9:50-10:10 Tornoczky Mónika építész: Dán segítség a magyar építészetben és oktatásban 10:40-11:00 Gebauer Hanga néprajzos: Dániai kistelepülések helyreállításai 11:05-11:25 Morgós András vegyészmérnök: A népi műemlékek védelme Japánban 11:30-11:50 Hajnarescu Carin: Festett fatemplomok Romániában 12:00 A konferencia zárása és kiáltvány kiadása a népi műemlékek védelmének jövőjéért. Markos Anikó, KEM Építész Kamara Elnöke Sisa Béla, a szervező bizottság elnöke2012-11-08, 2012-11-08, 2012-11-09, 2012-11-09, 2012-11-10, 2012  2012-11-08, 2012-11-08, 2012-11-09, 2012-11-09, 2012-11-10, 2012-11-10Tata Pálma Rendezvényház, Tata Angolkert, Tata Pálma Rendezvényh  Tata Pálma Rendezvényház, Tata Angolkert, Tata Pálma Rendezvényház, Tata Angolkert, Tata Tata, Vértesszőlős, Komárom, Martovce, Szőgyén, Tata, Tata Tata, Vértesszőlős, Komárom, Martovce, Szőgyén, Tata, Tata Pálma Rendezvényház, Tata Angolkert, Tata Pálma Rendezvényház, Tata Angolkert4 pont
2013/31MTESZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei SzervezetA TÁMOP-5.4.6.A-12/2-2012-0027 azonosítószámú „Az akadálymentes  A TÁMOP-5.4.6.A-12/2-2012-0027 azonosítószámú „Az akadálymentes épített környezet jövőjéért” című projekt keretében Egyetemes és akadálymentes tervezés: Befogadó tér - belsőépítészet és akadálymentesség - óraszám : 16 - Építész Kamarai akkreditáció - szabadon választott pontérték : folyamatban - Mérnök Kamarai akkreditáció – szabadon választott pontérték: folyamatban - Oktatók: Horváthné Korinek udit, Németh Edina, Ruttkay-Miklián Ágota Meg kívánjuk alapozni azokat az ismereteket, melyek szükségesek ahhoz, hogy környezetünk a társadalom minden tagja számára lehetőség szerint azonosan legyen használható, a szolgáltatásokhoz való hozzáférés, valamint a lakókörnyezet kialakítása mindenki számára lehetőség szerint egyenlő módon kényelmes legyen. Az akadálymentes belsőépítészeti tervezés tantárgy a belső terek kialakítása, anyaghasználatok, bútorozás, lakókörnyezet kialakítását kívánja részletesebben bemutatni, arra kívánja rávezetni a hallgatókat, hogy az ilyen módon tervezett környezet esztétikai, minőségi, kényelmi és biztonsági többletet jelenthet. Az oktatás játékos érzékenyítő feladatok közbeiktatásával, megépült példák megismerésével, új objektumok akadálymentesítési feladatainak megoldásával gyakorlati készséggé kívánja emelni az elsajátított tudást. Tematika: - Esélyegyenlőség az épített környezet használatában - Közhasznú épület - a vizsgált terület - Akadályok, fogyatékosságok típusai - Mozgás a térben - Tájékozódást segítő elemek: o Térszervezés o Színhasználat o Hallható információk o Taktilis információk o Fényjelzések - Átalakítás, felújítás - Műemléki épület - Akadálymentes belső tér - Horizontális akadálymentesség - Akadálymentes vizesblokk - Akadálymentes otthon - Berendezési tárgyak: o Tároló bútorok, lehetőségek a tárgyak elérésére o Asztalok, székek, padok, ivókutak o Piktogramok, táblák o Vészjelző berendezések o Indukciós hurok o ügyfélkapu - Középület típusok-belső terek: o Oktatási intézmények o Könyvtárak o Kiállítóterek o Előadóterem, színházterem o Éttermek o Üzlethelyiségek o Sportlétesítmények - Helyszíni értékelés, akadálymentes épített környezet a gyakorlatban - Értékelés, a kurzus anyagának összefoglalása, teszt készítése, minőségbiztosítási értékelőlap kitöltése - óraszám : 16 - Építész Kamarai akkreditáció - szabadon választott pontérték : folyamatban - Mérnök Kamarai akkreditáció – szabadon választott pontérték: folyamatban - Oktatók: Horváthné Korinek udit, Németh Edina, Ruttkay-Miklián Ágota2013-02-284 pont
2013/33Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény GyőrA TÁMOP-5.4.6.A-12/2-2012-0027 azonosítószámú „Az akadálymentes  A TÁMOP-5.4.6.A-12/2-2012-0027 azonosítószámú „Az akadálymentes épített környezet jövőjéért” című projekt keretében Egyetemes és akadálymentes tervezés: Befogadó tér - belsőépítészet és akadálymentesség - óraszám : 16 - Építész Kamarai akkreditáció - szabadon választott pontérték : folyamatban - Mérnök Kamarai akkreditáció – szabadon választott pontérték: folyamatban - Oktatók: Horváthné Korinek udit, Németh Edina, Ruttkay-Miklián Ágota Meg kívánjuk alapozni azokat az ismereteket, melyek szükségesek ahhoz, hogy környezetünk a társadalom minden tagja számára lehetőség szerint azonosan legyen használható, a szolgáltatásokhoz való hozzáférés, valamint a lakókörnyezet kialakítása mindenki számára lehetőség szerint egyenlő módon kényelmes legyen. Az akadálymentes belsőépítészeti tervezés tantárgy a belső terek kialakítása, anyaghasználatok, bútorozás, lakókörnyezet kialakítását kívánja részletesebben bemutatni, arra kívánja rávezetni a hallgatókat, hogy az ilyen módon tervezett környezet esztétikai, minőségi, kényelmi és biztonsági többletet jelenthet. Az oktatás játékos érzékenyítő feladatok közbeiktatásával, megépült példák megismerésével, új objektumok akadálymentesítési feladatainak megoldásával gyakorlati készséggé kívánja emelni az elsajátított tudást. Tematika: - Esélyegyenlőség az épített környezet használatában - Közhasznú épület - a vizsgált terület - Akadályok, fogyatékosságok típusai - Mozgás a térben - Tájékozódást segítő elemek: o Térszervezés o Színhasználat o Hallható információk o Taktilis információk o Fényjelzések - Átalakítás, felújítás - Műemléki épület - Akadálymentes belső tér - Horizontális akadálymentesség - Akadálymentes vizesblokk - Akadálymentes otthon - Berendezési tárgyak: o Tároló bútorok, lehetőségek a tárgyak elérésére o Asztalok, székek, padok, ivókutak o Piktogramok, táblák o Vészjelző berendezések o Indukciós hurok o ügyfélkapu - Középület típusok-belső terek: o Oktatási intézmények o Könyvtárak o Kiállítóterek o Előadóterem, színházterem o Éttermek o Üzlethelyiségek o Sportlétesítmények - Helyszíni értékelés, akadálymentes épített környezet a gyakorlatban - Értékelés, a kurzus anyagának összefoglalása, teszt készítése, minőségbiztosítási értékelőlap kitöltése - óraszám : 16 - Építész Kamarai akkreditáció - szabadon választott pontérték : folyamatban - Mérnök Kamarai akkreditáció – szabadon választott pontérték: folyamatban - Oktatók: Horváthné Korinek udit, Németh Edina, Ruttkay-Miklián Ágota2013-03-07Tatabánya Kossuth u. 108.4 pont
2013/80Szent Imre Szakképző IskolaÉpületenergetikai tanúsító vizsgára felkészítő tanfolyam A tana  Épületenergetikai tanúsító vizsgára felkészítő tanfolyam A tananyag egységei: Az energetikai követelményekre és a tanúsításra vonatkozó jogszabályi és rendeleti háttér Belső környezet kritériumai Épületek, épülethatároló szerkezetek, épületgépészeti rendszerek energiaigényének számítása Épületgépészeti rendszerek korszerűsítése Az épületek energetikai tanúsítási módszerei Az épületek energiaigényének számítása a tervezésnél Energetikai minőségi osztályok, az osztályba sorolás szabályai, a tanúsítás dokumentálása2013-03-22, 2013-04-19, 2013-04-19, 2013-06-21Kecskemét Énekes utca 2-4., Kecskemét Énekes utca 2-4., Kecskemé  Kecskemét Énekes utca 2-4., Kecskemét Énekes utca 2-4., Kecskemét Énekes utca 2-4., Kecskemét Énekes utca 2-4.4 pont
2013/361Építész Továbbképző Nonprofit Kft.Szabad szemmel: Berlin - Potsdam Tanulmányutunk Európa építés  Szabad szemmel: Berlin - Potsdam Tanulmányutunk Európa építészetileg egyik legizgalmasabb, az elmúlt két évtizedben legtöbbet változó, fejlődő városába vezet. Az út során vezetett séták és épületlátogatások keretében ismerhető meg a város négy és fél napon át.2014-04-11Külföld találkozó: Deák tér-Erzsébet tér buszparkoló4 pont
2013/366Építész Továbbképző Nonprofit Kft.Szabad szemmel: Andalúzia Alhambra - Córdoba - Sevilla - Jerez   Szabad szemmel: Andalúzia Alhambra - Córdoba - Sevilla - Jerez de la Frontera - Cadíz - Gibraltár - Ronda - Marbella - Malaga Tervezet előzetes program: 1. nap: odaút találkozó a Budapest Liszt Ferenc N. Repülőtér 2B Terminál előterében utazás Malagába a WizzAir menetrend szerinti járatával közlekedés a szállásra, szobák elfoglalása 2. nap: Granada / Alhambra 07:00-08:00 reggeli a szálláson 08:00-10:30 transzfer Granada-ba (134km / 1:38’) 10:30-16:00 séta Granada-ban 16:00-18:30 transzfer vissza Málaga-ba (134km / 1:38’) kb. 18:30- szabadprogram 3. nap: Córdoba 07:00-08:00 reggeli a szálláson 08:00-10:30 transzfer Córdoba-ba (159km / 1:53’) 10:30-16:00 séta Córdoba-ban 16:00-18:30 transzfer Sevilla-ba (144km / 1:46’) kb. 18:30- szállás elfoglalása, szabadprogram 4. nap: Sevilla I. 07:00-08:00 reggeli a szálláson napközben Sevilla I. vezetett séta estefelé szabadprogram 5. nap: Sevilla II. 07:00-08:00 reggeli a szálláson napközben Sevilla II. vezetett séta estefelé szabadprogram 6. nap: Jerez de la Frontera, Cádiz(?) 07:00-08:00 reggeli a szálláson 08:00-09:30 transzfer Jerez de la Frontera-ba (91km / 1:05’) 09:30-13:00 séta Jerez de la Frontera-ban + ebédszünet 13:00-14:00 transzfer Cádiz-ba (40km / 40’) 14:00-15:30 séta Cádiz-ban 15:30-19:30 transzfer Marbella-ba, rövid megállóval Gibraltar-ban (142+82km / 1:55’+1:14’) kb. 19:30 szállás elfoglalása 7. nap: Ronda, Marbella 07:00-08:00 reggeli a szálláson 08:00-09:30 transzfer Ronda-ba (61km / 1:05’) 09:30-14:30 séta Ronda-ban + ebédszünet 14:30-16:00 transzfer vissza, Marbella-ba (61km / 1:05’) 16:00-18:30 séta Marbella-ban kb. 18:30- szabadprogram 8. nap: városnézések, hazautazás 07:00-08:00 reggeli a szálláson, kijelentkezés a szobákból 08:00-08:45 transzfer Fuengirola-ba (35km / 30") 08:45-10:00 Fuengirola látogatás 10:00-10:30 transzfer Mijas-ban (9km / 20’) 10:30-12:00 séta Mijas-ban 12:00-12:30 transzfer Benalmádena Costa-ba (11km / 22") 12:30-13:00 séta Benalmádena Costa-ban 13:00-13:50 transzfer Málaga-ba (26km / 34") 13:50-18:00 vezetett séta Málaga-ban 18:00-18:45 transzfer a málaga-i reptérre (27km / 25’) 18:45 bejelentkezés a repülőjáratra 20:30-23:50 hazautazás Budapestre a WizzAir menetrend szerinti járatával2013-05-17Külföld találkozó: Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2. terminál  Külföld találkozó: Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2. terminál4 pont
2014/140Építész Továbbképző Nonprofit Kft.Szabad szemmel: Loire-völgyi kastélyok Program: 1. nap (cs  Szabad szemmel: Loire-völgyi kastélyok Program: 1. nap (csütörtök): odautazás 14:30-16:50 utazás a Transavia menetrend szerinti repülőjáratával Párizsba 17:15-18:45 transzfer Orléans-ba (123km/1:14km) kb. 18:45- szobák elfoglalása, szabadidő 2. nap (péntek): Chambord – Blois – Chaumont-sur-Loire 07:00-08:00 reggeli a hotelben, kijelentkezés a szobákból 08:00-09:00 utazás Chambord-ba (56km/46’) 09:00-12:00 Chambord-i kastély látogatás 12:00-12:30 utazás Blois-ba (15km/19’) 12:30-15:00 Blois kastély látogatás 15:00-15:30 utazás (19km/18’) 15:30-17:00 Chaumont-sur-Loire kastély látogatás 17:00-18:00 utazás Tours-ba (44km/42’) kb. 18:00 szobák elfoglalása, szabadprogram 3. nap (szombat): Chanonceaux – Amboise - Tours 07:00-08:15 reggeli a hotelben 08:15-09:00 utazás (35km/36’) 09:00-10:30 Chanonceaux kastély látogatás 10:30-11:00 utazás (18km/21’) 11:00-11:15 Pagode de Chanteloup megálló 11:15-11:30 utazás (3km/8’) 11:30-14:00 Amboise kastély látogatás 14:00-14:45 utazás vissza Tours-ba (25km/27’) 14:45-15:45 ebédszünet 15:45-17:00 Tours közös séta kb. 17:00- szabadprogram 4. nap (vasárnap): Villandry – Langeais – Azay le Rideau 07:00-08:30 reggeli a hotelben 08:30-09:00 utazás (17km/20’) 09:00-11:00 Villandry kastély látogatás (9-17, ) 11:00-11:15 utazás (10km/10’) 11:15-13:15 Langeais kastély látogatás 13:15-14:15 ebédszünet 14:15-14:45 utazás (10km/14’) 14:45-16:45 Azay le Rideau kastély látogatás 16:45-17:30 utazás vissza Tours-ba (26km/24’) kb. 17:30- szabadidő 5. nap (hétfő): Chartres – Fontainbleau (- Párizs) 07:00-08:00 reggeli a hotelben 08:00-10:30 utazás (184km/1:50’) 10:30-13:30 Chartres közös séta + ebédidő 13:30-15:00 utazás (114km/1:15’) 15:00-17:00 Fontainebleau kastély + kert látogatás 17:00-18:15 utazás Párizsba (70km/57’) kb. 18:15- szobák elfoglalása, szabadprogram 6. nap (kedd): hazautazás 07:00-08:00 reggeli a hotelben, kijelentkezés a szobákból 09:15-09:45 transzfer a repülőtérre (kb. 20km) 09:45 bejelentkezés a repülőjáratra 11:30-13:45 utazás a Transavia menetrend szerinti repülőjáratával Budapestre kb. 14:00 érkezés haza, Budapestre (A program részleteiben még változhat.)2014-09-25, 2014-10-02Külföld Találkozó: Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, Külföld Ta  Külföld Találkozó: Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, Külföld Találkozó: Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér4 pont
2014/264Építész Továbbképző Nonprofit Kft.Szabad szemmel: Andalúzia Alhambra - Córdoba - Sevilla - Jerez   Szabad szemmel: Andalúzia Alhambra - Córdoba - Sevilla - Jerez de la Frontera - Cadíz - Gibraltár - Ronda - Marbella - Malaga Tervezet előzetes program: 1. nap: odaút találkozó a Budapest Liszt Ferenc N. Repülőtér 2B Terminál előterében utazás Malagába a WizzAir menetrend szerinti járatával közlekedés a szállásra, szobák elfoglalása 2. nap: Granada / Alhambra 07:00-08:00 reggeli a szálláson 08:00-10:30 transzfer Granada-ba (134km / 1:38’) 10:30-16:00 séta Granada-ban 16:00-18:30 transzfer vissza Málaga-ba (134km / 1:38’) kb. 18:30- szabadprogram 3. nap: Córdoba 07:00-08:00 reggeli a szálláson 08:00-10:30 transzfer Córdoba-ba (159km / 1:53’) 10:30-16:00 séta Córdoba-ban 16:00-18:30 transzfer Sevilla-ba (144km / 1:46’) kb. 18:30- szállás elfoglalása, szabadprogram 4. nap: Sevilla I. 07:00-08:00 reggeli a szálláson napközben Sevilla I. vezetett séta estefelé szabadprogram 5. nap: Sevilla II. 07:00-08:00 reggeli a szálláson napközben Sevilla II. vezetett séta estefelé szabadprogram 6. nap: Jerez de la Frontera, Cádiz(?) 07:00-08:00 reggeli a szálláson 08:00-09:30 transzfer Jerez de la Frontera-ba (91km / 1:05’) 09:30-13:00 séta Jerez de la Frontera-ban + ebédszünet 13:00-14:00 transzfer Cádiz-ba (40km / 40’) 14:00-15:30 séta Cádiz-ban 15:30-19:30 transzfer Marbella-ba, rövid megállóval Gibraltar-ban (142+82km / 1:55’+1:14’) kb. 19:30 szállás elfoglalása 7. nap: Ronda, Marbella 07:00-08:00 reggeli a szálláson 08:00-09:30 transzfer Ronda-ba (61km / 1:05’) 09:30-14:30 séta Ronda-ban + ebédszünet 14:30-16:00 transzfer vissza, Marbella-ba (61km / 1:05’) 16:00-18:30 séta Marbella-ban kb. 18:30- szabadprogram 8. nap: városnézések, hazautazás 07:00-08:00 reggeli a szálláson, kijelentkezés a szobákból 08:00-08:45 transzfer Fuengirola-ba (35km / 30") 08:45-10:00 Fuengirola látogatás 10:00-10:30 transzfer Mijas-ban (9km / 20’) 10:30-12:00 séta Mijas-ban 12:00-12:30 transzfer Benalmádena Costa-ba (11km / 22") 12:30-13:00 séta Benalmádena Costa-ban 13:00-13:50 transzfer Málaga-ba (26km / 34") 13:50-18:00 vezetett séta Málaga-ban 18:00-18:45 transzfer a málaga-i reptérre (27km / 25’) 18:45 bejelentkezés a repülőjáratra 20:30-23:50 hazautazás Budapestre a WizzAir menetrend szerinti járatával2015-05-13Külföld Találkozó: Liszt Ferenc Repülőtér 2B4 pont
2014/276Építész Továbbképző Nonprofit Kft.Szabad szemmel: TOSCANA Firenze - Lucca - Pisa - San Gimignano   Szabad szemmel: TOSCANA Firenze - Lucca - Pisa - San Gimignano - Siena - Montepulciano - Pienza - Monteriggioni - Greve in Chianti - Assisi 5 napos továbbképzési tanulmányutunk során Prato, Lucca, Pisa, San Gimignano, Siena, Montepulciano, Pienza építészeti örökségébe nyílik betekintés, mindez fűszerezve a toszkán tájon átívelő utazással valamint Assisi kihagyhatatlan szépségével. Firenzében, Toscana fővárosában pedig most a korábbiaknál még több időt töltünk. A városok hangulatának, a helyiek életvitelének, szokásainak megismerésére vagy éppen a Firenze múzeumainak megtekintésére emellett természetesen szabadidőt is hagyunk.2015-04-11Külföld Találkozó: Liszt Ferenc Repülőtér 2B4 pont
2015/28Építész Továbbképző Nonprofit Kft.Szabad szemmel: BERLIN - Potsdam Tanulmányutunk Európa építés  Szabad szemmel: BERLIN - Potsdam Tanulmányutunk Európa építészetileg egyik legizgalmasabb, az elmúlt két évtizedben legtöbbet változó, fejlődő városába vezet. Az út során vezetett séták és épületlátogatások, vagy független, önálló felfedezés keretében ismerhető meg a város négy napon át. Tervezett program: 1. nap (ápr. 18., szombat): odautazás, Berlin – 1. séta 08:45 találkozó a Liszt Ferenc N. Repülőtér Budapest Ferihegy 2? terminál indulási csarnokában 10:40-12:05 utazás az Air Berlin menetrend szerinti járatával Berlin-be (AB 8263) 12:30-13:30 transzfer a hotelbe (szobák elfoglalása) 13:30-14:00 közlekedés a belvárosba 14:00-19:00 közös séta a belvárosban AEG magasfeszültségű üzem, kismotorgyár és összeszerelő-csarnok / 240-es tömb-lakóházak Reichstag / Bundeskanzleramt / Bürogebäude für den Bundestag / Kroprinzenbrücke- Dorotheenblöcke (Parlamenti pártok épülete) Pariser Platz: Brandenburger Tor / Haus Liebermann / Palais am Pariser Platz / Dresdner Bank AG / Franciaország Követsége / Lakó-és üzletház / Wilhelmstraße sarok Lakó-és üzletház / Hotel Adlon / Akademie der Künste / DG Bank / USA Nagykövetsége / Haus Sommer Wilhelmstraße: Brit Nagykövetség Unter den Linden: Városrendezési terv / Bürogebäude für den Bundestag / Komische Oper Friedrichstraße: Haus Dussmann / Galeries Lafayette / Friedrichstadt Passagen / Atrium-Quartier / Üzletközpont Checkpoint Charlie (Mauerstr) ebédszünet Triangel Irodaház / Üzletközpont Checkpoint Charlie / Zimmerstr) / Lakó-és üzletház (Schützenstr-Zimmerstr) / Gendarmen Markt / Schauspielhaus (Konzerthaus) / Francia Dom / Német Dom Bebel Platz: Alte Bibliothek / Földalatti könyvtár / St.-Hedvigs-Kathedrale / Deutsche Staatsoper Französische Straße: Külügyminisztérium / Friedrichswerder Kirche / Bauakademie Unter den Linden: Deutsches Historisches Museum / Altes Zeughaus (DHM) / Neue Wache / Humbolt Egyetem / Statsbibliothek Dorotheenstraße: Collegium Hungaricum (bejárás) / Jacob-und-Wilhelm-Grimm-Zentrums (Médaikp.) / Friedrichstraße: Bahnhof Friedrichstaße / Speedreieck / Ständige Vertretung am Schiffbauerdamm szabadprogram 2. nap (ápr. 19. vasárnap): egész napos kirándulás Potsdam-ban 07:00-08:00 reggeli a hotelben Nikolskoe-St: Péter és Pál ev. templom / Pfaueninsel / Blockhaus étterem Einsteinturm: Mendelsohn Alter Markt: Városháza / Nikolaikirche (Schinkel) Francia templom / Holland negyed / Vadász Kapu / Brandenburgi Kapu ebédszünet Sanssouci Park: Sansosuci Palota / Kínai teaház / Római fürdők (Schinkel) / Charlottenhof Palota (Schinkel) / Neuse Palais / Potsdami egyetem / Orangerie / Botanikus kert Biosphäre Potsdam: trópikus múzeum Alexandrovka orosz negyed: Ortodox kápolna Neue Garten: Cecilenhof / Marmor Palais Babelsberg Park 3. nap (ápr. 20., hétfő): Berlin - 2. séta 07:00-08:00 reggeli a hotelben 08:00-08:30 transzfer a belvárosba 08:45- közös városnézés Invalidenstraße: Lehrter Hauptbahnhof / Hackescher Markt S-Bahn megálló / Häckesches Quartier Reichstag (kupola bejárás) Magyar Nagykövetség (bejárás) Hackescher Markt: Hackesche Höfe ebédszünet Rosa Luxemburg Platz: Volksbühne Sophienstraße: Sofien evangélikus templom Große Hamburgerstraße: Öreg Zsidótemető / Zsidó Korház Oranienburgerstraße: Új Zsinagóga Zsidó Kultúrális Központ / Kunsthof / Tacheles Tucholskystr.-Am Kupfergraben- Museuminsel: Bodemuseum / Pergamonmuseum / Alte Nationalgalerie / Neues Museum / Altes Museum am Lustgarten Lustgarten: Evangélikus Dom / Lustgarten Schloßplatz: Hajdani Berliner Stadtschloß / Hajdani Palast der Republik / NDK Államtanácsának hajdani Palotája Breite Straße: Német Ipari és Kereskedelmi Kamara Nikolaivierlel Poststr.,Propstatr Am Nußbaum: Nikolaikirche am Nikolaiplatz Rathausstraße: Rotes Rathaus / Szent Mária evang. templom / Alexanderhaus és Berolinahaus / S- Bahnhof Alexanderplatz Mehringplatz (Belle-Alliance Platz): Városrendezési terv / Beépíési terv Stresemannstraße: Willy Brandt ház / Hebbel színház Lindenstraße: Zsidó Múzeum / IBA lakótömb (Alte Jakobstraße) / Lindenstr.-Markgrafenstr sarok Lakóház / IBA lakótömb (Ritterstraße) / Az Írás (The Page) szabadprogram 4. nap (április 21. kedd): Berlin – 3. séta 07:00-08:00 reggeli a hotelben, kijelentkezés a szobákból 08:00-08:30 transzfer a belvárosba Holocaust emlékhely / Otto Bock egészségügyi bemutatóterem / Topographie des Terrors Potzdamer Platz: Városrendezési terv / Sony Center / Bahnhof Potzdamer Platz bejárata / iroda magasházak / Madison Cinemaxx Mozi / DaimlerChrysler irodaház / Hotel Grand Hyatt / Lakóház / IMAX mozi / Lakó és irodaházak / Berliner Volksbank / Debis Haus Merzedes Benz / Zeneszínház és Játékkaszinó Kulturforum: Állami Könyvtár Filharmonia (bejárás) Iparművészeti Múzeum / Városi Múzeum és Képtár / Művészeti Könyvtár és Rézkarcmúzeum / Szt. Mátyás evangélikus templom / Új nemzeti Galéria Tiergartenstraße: Ausztria Nagykövetsége Reichpietschufer: Tudományközpont / Hajdani „Shell-Haus” / Klingelhöferstraße / Bauhaus Archívum Rauchstraße: Északi Országok Követsége / IBA lakótömb (Rauchstraße) / Mexiko Nagykövetsége Bteitscheidplatz: Vilmos császár Emléktemploma / Újjáépítés és kápolna / Europa Center Fasanenstraße: Ludwig Erhard-Haus / Kantstrasse sarok „Vitorlaház” Kurfürstendamm: Neues Kranzler Eck / Trauentzienstraße / KaDeWe ebédszünet Corbusierhaus (Unité d’Habitation typ Berlin) / Olympiastadion Berlin 14:45-15:10 transzfer a repülőtérre 15:10 bejelentkezés a repülőjáratra 17:00-18:25 repülés (AB 8266) kb. 18:45 hazaérkezés2015-04-18Külföld Találkozó: Liszt Ferenc Repülőtér 2B4 pont

3585 rekord, 359 oldalon

 |<   <   7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   >   >| 


© 2009 - 2021 Online Továbbképzési Információs Rendszer | OTIR 4.9b | Készítette : Simon Nándor Simonszoft