Kevesebb élőmunkaigény, környezettudatosság, energiahatékonyság, csekély karbantartási igény vagy teljes karbantartásmentesség, hosszú élettartam – ezek azok az igények, amelyeket az építtetői és az építészeti oldal részéről is egyre nagyobb elvárás a 21. században, amikor építőanyagot választunk.
Pontosan melyek ezek a megrendelői igények?
Az építész szakma miként nyújt megoldást ezekre a kérdésekre már a tervezés során úgy, hogy mindemellett a kor építészeti elvárásainak megfelelő, jövőbe mutató épületek születhessenek?
A rendezvényre a téma iránt elkötelezett neves építész szakembereket hívunk meg vezető előadónak, az általuk tervezett épületek bemutatásával, illetve külföldi példák bemutatásával és saját véleményük megformálásával választ adnak a fenti kérdésekre és bepillantást engednek e nem mindennapi épületek születésébe. Segítségükkel megtudhatjuk, milyen egy korszerű, fenntartható épület. Illetve arra is választ kaphatnak a résztvevők, hogy a tervezések során a gyakorlatban előforduló fenntarthatósági kérdések és megoldások hogyan viszonyulnak az általános elvárásokhoz.
Mindemellett az Év háza gálaest apropóján létrejött eseményen a meghívott építész vendégek számára kötetlen konzultációs lehetőséget biztosítunk egymással egy finom vacsora mellett.
Az eseményre kb. 100 neves építész szakember meghívott vendéget várunk alkalmanként.
A május 14-i program:
17:30 -tól Regisztráció
18:00 - 18:30 Köszöntők
18:30 – 20:00 Szakmai előadások
Beleznay Éva, fenntarthatósági szakértő, várostervező, építész
Láng negyed a 13. kerületben - Paulinyi Gergely DLA, Ybl Miklós díjjal kitüntetett építész, alapító partner, elnök-vezérigazgató (Paulinyi & Partners) (felkérés alatt)
Helyspecifikus felújítások a fenntarthatóság keresésében - Fajcsák Dénes, Ybl Miklós díjjal kitüntetett építész
20:00 – 23:00 Vacsora
November 11-i tervezett program:
17:30 -tól Regisztráció
18:00 - 18:30 Köszöntők
18:30 – 20:00 Szakmai előadások
A balatonfüredi óváros rehabilitáció - Varga Tamás DLA, Ybl-díjas építész, egyetemi docens, ügyvezető igazgató (V.T. Arch Kft.)
Dr. Reith András PhD, okleveles építészmérnök, fenntarthatósági szakértő, az ABUD Mérnökiroda alapítója, a BME CSP és PTE BM Doktori Iskoláinak témavezetője, a PTE MIK kutatója és a Budapesti Építész Kamara alelnöke (felkérés alatt)
Természetközeli építészet és fenntarthatóság - Dr. Borbás Péter DLA, okleveles építészmérnök, vezető tervező (Borbás Építész Műterem) (felkérés alatt)
20:00 – 23:00 Vacsora
Beleznay Éva, fenntarthatósági szakértő, várostervező, építész
Dr. Borbás Péter DLA, okleveles építészmérnök, vezető tervező (Borbás Építész Műterem)
Fajcsák Dénes, Ybl Miklós díjjal kitüntetett építész
Paulinyi Gergely DLA, Ybl Miklós díjjal kitüntetett építész, alapító partner, elnök-vezérigazgató (Paulinyi & Partners)
Dr. Reith András PhD, okleveles építészmérnök, fenntarthatósági szakértő, az ABUD Mérnökiroda alapítója, a BME CSP és PTE BM Doktori Iskoláinak témavezetője, a PTE MIK kutatója és a Budapesti Építész Kamara alelnöke
Varga Tamás DLA, Ybl-díjas építész, egyetemi docens, ügyvezető igazgató (V.T. Arch Kft.)