A melléklet programterv alapján kérjük a kétnapos konferenciánk akkreditációját külön az 1-1 napokra és a 2 napra együtt is! A konferencia a résztvevők számára személyes megjelenéssel és párhuzamosan online közvetítéssel is szerveződik. A MÉK telefonos segítség vonalon azt a tájékoztatást kaptuk, hogy még nem kezeli a rendszer ezt a kettős formát, de nonprofit szervezetként két regisztrációt nem tudunk erre az egy konferenciára indítani.
A konferencia témájának rövid leírása:
A Building Information Modeling (BIM) egy szoftver alapú eljárás építési projektek tervezésére, megvalósítására és kezelésére a teljes élettartalmuk során, amely egy 3D-s épületmodellen alapul. A BIM-et rengeteg projektnél alkalmazzák világszerte, mely átláthatóságot és magas szintű tervbiztonságot kínál az építtetők és az építési folyamatban részt vevők számára.
A BIM legnagyobb előnye, hogy a tervezési variációk a 3D épületmodellben már a projekt igen korai szakaszában szimulálhatók. Ez segíti a projektben résztvevőket abban, hogy lássák, hol, mikor, miért és milyen plusz költségekkel merülhetnek fel illesztési problémák – az épület tervezési fázisában, valamint az azt követő kivitelezés során.
Az emberek, a folyamatok, a szabványok és a technológia mind-mind a BIM fontos részét képezik. A projekt minden résztvevőjének támogatnia kell a közös munkamódszert; ismerniük kell a folyamatokat és a szabványokat, képesnek kell lenniük a dokumentációs és kommunikációs technológiák kezelésére.
Ezeket a témákat járjuk körbe különböző területről érkező előadókkal a két napos konferencián. A hazai jogszabályi környezetben várhatóan minden állami beruházásnál valamilyen mértékű BIM szemléletet kell majd alkalmazni, így tanuljunk róla együtt!
Veresné Rauscher Judit, Dr. Lublóy Éva, Fenyvesi Zsolt, Dr. Takács Lajos Gábor, Csordás Zoltán, meghívott előadók