Homlokzattervezés a CPR-nek megfelelően a FAPEDIT online platformmal
Az idő tervezők számára is pénz, a felelősségük az elkészült épületek tekintetében pedig egyre nagyobb. A CPR szerinti tervezés alapját, a minél pontosabb teljesítménykiírások készítését támogató, egyszerűen használható FAPEDIT online platform minkét esetben hatékony segítséget nyújt a szakmagyakorlóknak.
A továbbképzés célja konkrét műszaki megoldásokon keresztül a FAPEDIT rendszerben rejlő lehetőségek megismertetése, amely a tervezői munka hatékonyságát és biztonságát növeli. E hasznos díjmentes platformon elérhető műszaki megoldások adatbázisa a korábbi évek képzéseihez képest tovább bővült, teljesebbé vált. A nap során a FAPEDIT online platform megalkotói, neves szakemberek előadásai mellett az építőanyag-ipar legjelentősebb gyártó cégei adnak gyakorlati tanácsokat, mutatnak valós példákat, amelyek segítségével, workshop jelleggel, interaktív módon ismerkedjenek meg a résztvevők az online platform az építési termékek teljesítménykiírásának megalkotásában kínálta technikai lehetőségekkel. A képzés során a szabályozási háttér áttekintésén túl konkrét példákon gyakorolják a résztvevők, hogyan készülhet a Rendelet szerinti teljesítménykiírás a vízszigeteléstől, a teljes épületburok kialakításán át, a homlokzati és padló rétegrendek és a tetőszerkezet kialakításáig.
A képzés 2024. december 31-ig végezhető el. A képzés elvégzésének feltétele a tudásfelmérő teszt helyes kitöltése és a tesztfeladat megoldása.
Program:
Teljesítménykiírás alapjai és lehetőségei, a FAPEDIT online platform nyújtotta lehetőségek használata a napi tervezői munkában (40 perc) - Áts Árpád okl. építészmérnök, okl épületszigetelő szakmérnök
Teljesítménykiírás tervezői szemmel (30 perc) - Pataky Rita, Széchenyi-díjjas, okl. építészmérnök, BME Építészmérnöki Kar, Épületszerkezettani Tanszék, mestertanár
A vakolt hőszigetelő rendszerek (THR) tervezése FAPEDIT-tel (20 perc) - Áts Árpád okl. építészmérnök, okl épületszigetelő szakmérnök
Homlokzatképzés: Melyiket a sok közül? (20 perc) - Kékesy Péter, építészmérnök (Baumit)
Termékminősítések az épületszerkezetek tekintetében és ami mögöttük van (20 perc) - Orbán Imre, alkalmazástechnikai vezető) (Wienerberger)
Tartósság a homlokzaton is? - Farkas Imre okl. gépészmérnök, okl. Épületfelújítási szakmérnök (20 perc)
Energiahatékony és esztétikus épületburok megoldások a Saint-Gobain-től - Vágó Bálint – építészmérnök, műszaki vezető (Saint-Gobain Hungary Kft.) (20’)
Az ablak mint a homlokzat kiemelten fontos szereplője – hol tartanak ma a fejlesztések - Monostori Gábor, műszaki vezető (Internorm) (20 perc)
Fújt cellulóz a homlokzaton (10 perc) - Felföldi Imre (Thermofloc)
Tető: az ötödik homlokzat (20 perc) - Galovszky Ferenc, alkalmazástcehnikai vezető (Creaton)
Újdonság: a Terrán Generon RED a tetőcserépre épített téglaszínű napelemes tetőszerkezet (20 perc) – Ferenczy András, építész, építészlátogató, projekt támogató (Terrán)
Előregyártott betonszerkezetek teljesítménykövetelményei - Előregyártásban az építés jövője (20 perc) Takács Gábor, előregyártott vasbeton szerkezetek üzletágvezető (Leier)
A Schüco alumínium profilú szerkezetek teljesítménymeghatározásának legfontosabb kérdései (20 perc) - Tornóczky Mónika, okl. építészmérnök, termékmenedzser (Alukönigstahl)
Áts Árpád okl. építészmérnök, okl épületszigetelő szakmérnök
Pataky Rita, Széchenyi-díjas, okl. építészmérnök, BME Építészmérnöki Kar, Épületszerkezettani Tanszék, mestertanár
Farkas Imre okl. gépészmérnök, okl. épületfelújítási szakmérnök
Kékesy Péter, építészmérnök (Baumit)
Orbán Imre, alkalmazástechnikai vezető) (Wienerberger)
Vágó Bálint – építészmérnök, műszaki vezető (Saint-Gobain Hungary Kft.)
Monostori Gábor, műszaki vezető (Internorm)
Felföldi Imre (Thermofloc)
Galovszky Ferenc, alkalmazástcehnikai vezető (Creaton)
Ferenczy András, építész, építészlátogató, projekt támogató (Terrán)
Hives Zsolt, építész szaktanácsadó (Leier)
Takács Gábor, előregyártott vasbeton szerkezetek üzletágvezető (Leier)
Tornóczky Mónika, okl. építészmérnök, termékmenedzser (Alukönigstahl)