Leica Geosystems Roadshow 2024
Az immár hagyományosnak számító Leica Roadshow rendezvényünk inspiráló környezetet teremt, ahol más szenvedélyes és elkötelezett szakemberekkel találkozhatnak a résztvevők. Előadások, gyakorlati bemutatók és ügyfélbeszámolók fogják színesíteni a nap programját, melynek részletei alább olvashatók.
Időpont: 2024. november 5. (kedd)
Helyszín: Lázás Lovaspark, Domonyvölgy
A nap részletes programja:
08:30 – 09:00 Regisztráció
09:00 – 09:20 Megnyitó és Szervezti változások (20 perc)
09:20 – 10:00 Új Geomatika termék bemutatkozás és megújult terepi vezérlő portfólió (40 perc) – Tóth Mátyás
Egy új, hiánypótló Geomatika termék bemutatása (további információ később), ami tudásban és kivitelben is tökéletes kiegészítése a meglévő portfóliónknak, valamint a piac igényeit széles körűen lefedő megújult terepi tablet portfóliónk ismertetése.
10:00 – 10:15 LECHNER GNSS RTK szolgáltató hálózatfejlesztési hírei (15 perc) – Galambos István
Lechner hálózati fejlesztéseiről és a jövőben fejlesztésekről lesz szó. Továbbiakban az Integrált Műholdas Magassági alapponthálózat (IMMA) is bemutatásra kerül.
10:15 – 10:45 E-Ingatlan (30 perc) - Hülber Attila
Új ingatlan-nyilvántartási rendszer bemutatása. Az érintett szakági képviselők többsége szeretne bővebben belelátni ebbe az új rendszerbe, ezért ebben a 30 perces előadásban szeretnénk bemutatni az újdonságokat, illetve a felmerülő kérdéseket megválaszolni.
10:45 – 11:00 Kávészünet
11:00 – 11:40 Távmérők szerepe a digitális építőiparban (40 perc) – Csábi Zoltán
Bemutatkozik a két legújabb kézi lézertávmérő, a Leica Disto D5 és X6. A világelsőként bemutatott Disto távmérők manapság már olyan, a termelékenységet nagyban növelő tudással vannak felvértezve, mint például a 3D modellalkotás és Point-to-Point technológia, amelyek segítségével hatékonyan használhatjuk őket a BIM-es projekteken egyaránt.
11:40 – 12:10 Eltemetett objektumok meghatározása roncsolásmentes digitalizálási megoldásokkal (30 perc) – Páll Dávid
A valóság rögzítő megoldások segítségével beruházásainkat hatékonyabbá és sokkal kényelmesebbé tehetjük. A látható és láthatatlan objektumok térképezése, tehát elengedhetetlen bizonyos esetekben. Amennyiben ezeket az objektumokat vektoros állományként kezeljük, akkor modelljeink a látható és eltemetett műtárgyakat egyaránt tartalmazhatják, így gyors és költséghatékony döntéseket tudunk hozni.
12:10 – 12:30 Bemutatkozik a Reality Cloud Studio (20 perc) – Péter Tamás
Felgyorsult világunkban egyre nagyobb igény mutatkozik arra, hogy adatainkat egy biztonságos, felhőalapú rendszerben tároljuk, ezzel biztosítva azok egyszerű és gyors elérhetőségét bárhonnan. A Reality Cloud Studio megjelenésével új mérföldkőhöz érkeztünk az adatok automatizált feldolgozása, tárolása és megosztása terén, melynek pontos részleteit ismertetjük az előadás során.
12:30 – 13:30 Ebédszünet
13:30 – 14:00 Automatizált BIM-es munkafolyamtok szoftveres lehetőségei (30 perc) – Debreczeni Szabolcs
Az elmúlt 1 évben számos új funkció jelent meg a szoftvereink terén, amelyekkel gyorsabbá, hatékonyabbá tehetjük munkafolyamatainkat legyen szó 3D modellezésről, pontfelhő előkészítésről, vagy kiértékelésről.
14:00 – 14:20 A térinformatikai szolgáltatások és a BIM értékesítése és árazása: Tippek az építőipari piacra. (20 perc) – Holman Ágoston (Loricatus Kft.)
Az előadás bemutatja, hogyan ismerte fel a Loricatus a térinformatikai szolgáltatások iránti növekvő keresletet az építőiparban, és hogyan építette fel sikeresen saját BIM&GIS franchise hálózatát. Kiderül, miként alakítottak ki versenyképes árazási stratégiákat, és milyen lépéseket tettek, hogy maximálisan kihasználják a piaci lehetőségeket, biztosítva ezzel a franchise partnerek stabil növekedését.
14:20 – 14:40 Föld alatti terek feltérképezése – Góg Tibor (Novabird Kft.)
Az előadásban munkáinkon keresztül bemutatjuk, hogy milyen technológiát dolgoztunk ki a föld alatti terek, pincerendszerek feltérképezésére, illetve azok földfelszínnel vélt kapcsolatainak megállapítására. Ezen felül elmondjuk általános tapasztalatainkat, illetve néhány érdekességet is megosztunk a hallgatósággal.
14:40 – 15:00 Digitalizáció az építészetben (20 perc) – Vida Dániel (Innoscan Kft.)
Lézerszkennelés a gyakorlatban, fókuszban az épületfelmérés. Hazai és külföldi esettanulmányok prezentálása, ahol a lézerszkenner technológiával végzett felmérési munkafolyamatok, azok gyakorlati tapasztalatai, praktikái, valamint az előállított végtermékek kerülnek bemutatásra.
15:00 – 15:50 Kávészünet + Lovasbemutató
15:50 – 16:00 GIS Portfólió áttekintés (10 perc) – Paulusz Márk
Bemutatásra kerülnek az előadásban a Leica Geosystems portfóliójában található térinformatikai GIS eszközök, mind GNSS eszköz, mind vezérlő és mind térinformatikai adatgyűjtő szoftver tekintetében. Ezeken felül a legújabb Leica Zeno Mobile One terepi adatgyűjtő szoftver és CSX8 terepi tablet is bemutatkozik. Leica GIS újdonságai és fejlesztései lesznek prezentálva még a továbbiakban.
16:00 – 16:10 GDi Magyarország Kft (10 perc) – Vízhányó József
Bemutatásra kerül a GDi Magyarország Kft. által forgalmazott és Esri által fejlesztett szoftveres megoldások és újdonságok.
16:10 – 16:20 EOD-STAR Kft. (10 perc) – Debrődi Péter
Bemutatásra kerül a EOD-STAR Kft által speciális projektekben (pl: lőszermentesítés) használt Leica FLX100 CSX8 eszközök. Ezeken felül szemléltetik, milyen jellegű speciális projektekben vett részt az eszköz, és milyen projektekben használható ezen felül.
16:20 – 16:50 Captivate újdonságok (30 perc) – Bogár Ádám
A geodéziai munkákhoz használt terepi vezérlőkön futtatott professzionális alkalmazásunk bővült számos új és hasznos funkcióval. Ezekről fogunk egy összefoglaló előadást tartani.
16:50 – 17:25 Műszerbemutatók
Gyakorlati műszerbemutatók, amely során bemutatjuk a legmodernebb felmérő és adatgyűjtő eszközöket a gyakorlatban.
Lézerszkennerek: Leica RTC360, BLK360, BLK2GO
Geodéziai pontosságú GNSS rendszerek és mérőállomások: Leica GS18i, TS16
Talajradarok: Leica DSX, C-Thrue, DD Smart
Lézeres távolságmérők: Leica Disto D5, Disto X6
17:25 – 17:30 Zárás
Leica Geosystems Hungary Kft.: Tóth Mátyás, Debreczeni Szabolcs, Paulusz Márk, Bogár Ádám
leiCON Hungary Kft.: Csábi Zoltán, Páll Dávid, Péter Tamás
Lechner Nonprofit Kft.: Galambos István, Hülber Attila
Loricatus Kft.: Holman Ágoston
Novabird Kft.: Góg Tibor
Innoscan Kft.: Vida Dániel
GDi Magyarország Kft.: Vízhányó József
EOD-STAR Kft.: Debrődi Péter