Pályázat státusza: jóváhagyott
Pontérték: 1,5 pont
Pályázat témaköre: 9. Műszaki ismeretek, szabályozás, társszakmák
9.4 Új építőanyagok, korszerű épületszerkezetek, az építési termékeknek a tervezett célra való elvárt műszaki jellemzőinek meghatározása
Pályázat jellege: Szabadon választható
Időtartam: 6 óra
Létszám: 40-60
Pályázó megnevezése: Xella Magyarország Kft.
Pályázat részletes tartalma:
Fehér Szerkezetek 2014
Program:
Ytong, Silka, Multipor szerkezetek - az energiahatékony épületek alapjai
Előadó: Márta Tibor okl. Építészmérnök
Az energiahatékonyság tervezői eszközei „napjainkban” – telek és épület tájolás
Előadó: Zubor Attila okl. építészmérnök
Az energiahatékonyság tervezői eszközei „napjainkban” – energiatermelés
Előadó: Láris Barnabás okl. építészmérnök
Az energiahatékonyság tervezői eszközei „napjainkban” – passzív szellőztetés
Előadó: Borbás Péter okl. építészmérnök
A tervezési szerződések az új Ptk. és a szakmagyakorlási kódex miatti változások fényében, tervezői felelősség régi és új vonatkozásai
Előadó: Dr. Gáts Andrea ügyvéd, kodifikációs szakjogász
Falazott szerkezetek tervezése - Tervezés tűzterhelésre MSZ EN 1996-1-2
Előadó: Juhász Gábor okl. építőmérnök
Kerekasztal beszélgetés
1. Ytong, Silka, Multipor szerkezetek - az energiahatékony épületek alapjai
Előadó: Márta Tibor okl. Építészmérnök
A Xella Magyarország Kft. innovatív tevékenységével folyamatosan fejleszti termékpalettáját, elsősorban azért, hogy a szigorodó követelményeknek maximálisan eleget tegyen, továbbá minél gazdaságosabb, egyszerűbb és korszerűbb épületszerkezeti megoldásokat biztosítson építészei számára. Bemutatásra kerül továbbá az építész tervezői munka még hatékonyabb támogatására szolgáló új szakmai kiadvány, mely részletesen tárgyalja a termékeinkhez kapcsolódó technológiai utasításokat és a beépítéshez szükséges szerkezetekre vonatkozó útmutatásokat.
2. Az energiahatékonyság tervezői eszközei „napjainkban” – telek és épület tájolás
Előadó: Zubor Attila okl. építészmérnök
A Xella Magyarország Kft. által 2013-ban meghirdetett „Jövő a jelenben’ tervpályázat nyertesei részletesen ismertetik pályaműveiket. A harmadik helyezést elért pályamű kitér többek között a legfontosabb elbírálási feltételekhez kapcsolódó tervezői koncepciókra, mint például az épületszerkezeti kialakítások maximális lehetőségének kihasználása energiahatékonyság szempontjából, figyelve a beépített anyagok környezettudatos és gazdaságos kiválasztására. A tanulmány kitér az épületenergetika szempontjából kedvezőtlenebb adottságú telkek kapcsán felmerülő megválaszolandó kérdésekre is.
3. Az energiahatékonyság tervezői eszközei „napjainkban” – energiatermelés
Előadó: Láris Barnabás okl. építészmérnök
A Xella Magyarország Kft. által 2013-ban meghirdetett „Jövő a jelenben’ tervpályázat nyertesei részletesen ismertetik pályaműveiket. A második helyezést elért pályamunkán keresztül ismertetésre kerülnek azon lehetőségek, amelyek alkalmazásával az épület „energia kitettsége” mérsékelhető, az alternatív energiaforrások beépítésével, a fogyasztók energiaigényének minimalizálásával, valamint intelligens épületvezérléssel.
4. Az energiahatékonyság tervezői eszközei „napjainkban” – passzív szellőztetés
Előadó: Borbás Péter okl. építészmérnök
A Xella Magyarország Kft. által 2013-ban meghirdetett „Jövő a jelenben’ tervpályázat nyertesei részletesen ismertetik pályaműveiket. Az első helyezést elért pályamunkán keresztül ismertetésre kerülnek azon építészeti lehetőségek, amelyek alkalmazásával az épület nyári hűtése, átszellőztetése megoldható gépészeti berendezések beépítése nélkül, vagy minimális gépészettel. Ez nem csak az épületet, hanem a teljes telekrendezés kérdését érintő problémakör, ezért rendszerszemléletet, és a teljes koncepció átlátást igényel.
5. A tervezési szerződések az új Ptk. és a szakmagyakorlási kódex miatti változások fényében, tervezői felelősség régi és új vonatkozásai
Előadó: Dr. Gáts Andrea ügyvéd, kodifikációs szakjogász
A tervezési feladatokhoz kapcsolatos jogszabályok folyamatos változása miatt fontos, hogy a tervező a lehető legtájékozottabb legyen ebben a témában. Az előadás részletesen körüljárja az építési termék rendelethez kapcsolódó európai direktívákat és a hazai rendelkezést. Az előadás rávilágít arra, hogy a tervezők és mérnökök számára az épületet érintő mérnöki, szakmai gondolkodás mellett a nevezett jogi kérdéskör ismerete is elengedhetetlen szakmájuk gyakorlása során.
6. Falazott szerkezetek tervezése - Tervezés tűzterhelésre MSZ EN 1996-1-2
Előadó: Juhász Gábor okl. építőmérnök
Az előadás során bemutatásra kerül az EC vonatkozó része, amelyből a tervezők ismereteket szerezhetnek a falazott szerkezetek tűzvédelmi teljesítményeinek számítására, igazolási módjaira. A rendszer változatainak átfogó részletezése után egy példa számítás során kerül levezetésre a tűzterhelésre történő méretezés. Ezen ismeretek a tervezők számára rendkívül fontosak az épületszerkezetek a hatályos OTSZ vonatkozó előírásainak történő megfeleltetéséhez.
Előadók:
Márta Tibor okl. építészmérnök,
Zubor Attila okl. építészmérnök,
Láris Barnabás okl. építészmérnök,
Borbás Péter okl. építészmérnök,
Dr. Gáts Andrea ügyvéd, kodifikációs szakjogász,
Juhász Gábor okl. építőmérnök
Részvétel feltétele / célcsoport: előzetes regisztráció
Díjmentes / Kedvezményes: Díjmentes
További információk (időpontokról, helyszínekről):- 2014-05-15, 8200 Veszprém,
- 2014-05-13, 4000 Debrecen,
- 2014-05-08, 1061 Budapest VI. kerület,
2014-05-15 (8200 Veszprém)
2014-05-13 (4000 Debrecen)
2014-05-08 (1061 Budapest VI. kerület)
2014-05-20 (6800 Hódmezővásárhely)
2014-05-27 (9000 Győr)
Az MMK-nál akreditálás alatt