Pályázat státusza: jóváhagyott
Pontérték: 1,5 pont
Pályázat témaköre: 8. Az építési folyamat : beruházás lebonyolítás, engedélyezés, kivitelezés, üzemeltetés
8.12 Építéstechnológiai ismeretek
Pályázat jellege: Multiplatform: továbbképzés online közvetítéssel, online követhető egyénileg, 2020. december 31-ig online elvégezhető. A kreditpont feltétele a teszt kitöltése.
Időtartam: 8x45 perc
Létszám: 50 fő helyszínen, minimum 100 fő online résztvevő
Pályázó megnevezése: Build-Communication Kft.
Pályázat részletes tartalma:
Felkészülés a 2020. utáni előírásokra: homlokzati hőszigetelés, homlokzatképzés korszerű anyagokkal, színdinamika
A képzés során áttekintjük a homlokzati hőszigetelés az épület energiamérlegében elfoglalt szerepét, a mai jogszabályi környezetben, illetve a közeledő, 2020. után várható előírások tükrében. Kiemelten kezelve azokat a lehetőségeket, amelyeket a tervezés során a modern homlokzati hőszigetelés kialakítása kínál (megtérülés-számítás segítéségével egyaránt).
A témák között szereplő páratechnikai, rendszerszemléleti, rögzítési kérdések mellett kiemelt hangsúlyt kap a tűzvédelem, a belső oldali hőszigetelés kérdése, az öntisztuló vakolatok és a különleges burkolatok kialakításának szabályai, előnyei és hatásai.
A résztvevők az egyes járatos szerkezetek CPR szerint kialakításához is kellő támponttal távozhatnak.
A képzést a kivitelezésben leggyakrabban előforduló hibák és azok elkerülésére, mind a tervezők mind a gyakorlati szakemberek számára kínált lehetőségek teszik teljessé, a programot pedig a Baumit dorogi gyárának látogatása zárja.
Érintett témakörök
• A modern hőszigetelés, mint az épület energiamérlegének kulcstényezője, a hőveszteség a homlokzatokon keresztül, épületek energiafogyasztása, hőhidak és hatásuk, hővezetés és hőátbocsátás, hőveszteség-számítás (45 perc)
• Páratechnika jó és rossz példákon keresztül - kifelé nyitott szerkezetek, páravándorlás az épületszerkezetben, réteges falak páratechnikája (45 perc)
• Különleges megoldások, belső oldali hőszigetelések, öntisztuló vakolatok (45 perc)
• Tűzvédelmi alapismeretek. Az OTSZ vonatkozó részei. Jellemző csomóponti kialakítások (45 perc)
• Rendszerhasználat és előnyei nem csak tűzvédelem szempontjából (ÉME, NMÉ, ETA, ETAG és TMI) (45 perc)
• Színtervezés, színdinamika (anyagok, rendszerek, rétegrendek) (45 perc)
• Műszaki megoldások és kiegészítő anyagok. Az anyagválasztás szempontjai, A leggyakoribb kivitelezési hibák és azok elkerülésének módjai (45 perc)
• Gyárlátogatás és gyakorlati bemutató (45 perc)
A rendezvény időpontja 2020. május 8.
Túljelentkezés esetén, és ha igény van rá, rendezvény egy pótnapjának 2020. október 27-én történő megrendezése megfontolásra kerül.
A program az interneten keresztül élőben követhető, a belőle készült elektronikus tananyag feltöltését követően webináriumként 2020. december 31-ig elvégezhető. A képzés online elvégzésének feltétele az online teszt helyes kitöltése.
Előadók:
Kékesy Péter, okl. építészmérnök, alkalmazástechnikai vezető (Baumit Kft.)
Részvétel feltétele / célcsoport: A helyszín korlátozott befogadóképessége miatt kizárólag előzetes regisztrációval lehet részt venni a képzésen. Célcsoport: építészek, felelős műszaki vezetők, műszaki ellenőrök, a kivitelezés területén dolgozó szakemberek.
Díjmentes / Kedvezményes: Díjmentes, de önköltséggel
A továbbképzés ára alkalmanként a résztvevőknek: Helyszíni részvétel előre regisztrálás és előre fizetés esetén bruttó 4 000 Ft. Online részvétel esetén díjmentes.
További információk (időpontokról, helyszínekről):- 2020-05-07, 2510 Dorog, Baumit út 1.
2020-05-07 Baumit út 1. (2510 Dorog)