Keresés |
Bírálati sorszám
|
Pályázó neve
|
Témakör
|
Időpontok
|
Helyszín
|
Pont érték
|
2020/5 | Aereco Légtechnika Kft. | Cim:
Szellőzésről építészeknek – építészeti szempontok, életm Cim:
Szellőzésről építészeknek – építészeti szempontok, életminőség, komfortkörnyezet, energetika, közel nulla követelményrendszer
1., Király Tamás - cégvezető, Aereco Kft., 9.00 - 9.45
Császár Tibor – mérnök tanácsadó, Aereco Kft.
- a szellőzés és az építészet kapcsolata
- építészeti tervezési szempontok
- új építés, felújítás, más-más megközelítésből
2., Sós Szilárd, projekt manager, Xella Kft. 9.45 - 10.30
- épületszerkezeti összefüggések az épületenergetikai követelmények tükrében
- falazott szerkezetek páratechnikai tulajdonsága
- energetikai korszerűsítéskor alkalmazott megoldások
Kávé szünet: 10.30 - 10.45
3., Dr. Magyar Zoltán, egyetemi docens, BME Építészmérnöki Kar, Épületenergetikai
és Épületgépészeti Tanszék 10.45 - 11.30
- épületek komfort igényei
- épületek energetikai követelményrendszere
- közel nulla energiaigényű követelmények, okos épületek, okos épület-mutató
4., Épületbemutatás Aereco irodaépület 11.30 - 12.15
- interaktív bemutatóterek
- korszerű épületszerkezetek
- intelligens szellőzőrendszer
Szendvics ebéd 12.15 - 12.45 | 2020-03-11, 2020-10-07 | Budapest XIII. kerület Fáy u. 12/a AERECO irodaház és bemutatóte Budapest XIII. kerület Fáy u. 12/a AERECO irodaház és bemutatóterm, Budapest XIII. kerület Fáy u. 12/a AERECO irodaház és bemutatóterm | 1 pont |
2020/94 | Magyar Építőművészek Szövetsége | A várnegyed templomai - Idegenvezetés a Mátyás-templomban | 2020-03-12 | Budapest I. kerület Kapisztrán tér 6. | 1 pont |
2020/80 | Budapesti Építész Kamara | BIZTONSÁG A TETŐN
Leesés elleni védelem jogi és műszaki kérdése BIZTONSÁG A TETŐN
Leesés elleni védelem jogi és műszaki kérdései
(ÉMSZ Műszaki Irányelv)
Programtervezet:
9.00 – 9.15 Megnyitó ÉMSZ elnök, ÉVOSZ elnök
9.15 – 9.45 Leesés elleni védelem munkavédelmi vonatkozásai a tetők tervezése, kivitelezése, üzemeltetése során
Déri Miklós, okleveles munkavédelmi szakmérnök, munkabiztonsági szakértő, igazságügyi szakértő
9.45 – 10.15 A Leesés elleni védelem eszközeinek tervezési és kivitelezési irányelve – küldetése, létrejötte
Dr. Kakasy László, adjunktus, BME Építőszerkezettani Tanszék
Magyar Zoltán, műszaki, termékfejlesztési vezető, DIADEM® APP Kft.
10.15 – 10.45 Kollektív védelem a zöldtetőn
Csabina Péter, műszaki tanácsadó DIADEM® APP Kft.
10.45 – 11.15 KÁVÉSZÜNET
11.15 – 12.30 Új normák és előírások – Leesés elleni védelem Európában/Jogalkotás
Prof. Dr. Ing. Marco E. Einhaus, BG BAU – Berufsgenossenschaft der Bauwirtschaft, Deutschland Sachgebietsleiter, Referat Hochbau – Hauptabteilung Prävention, Építőipari Szakszövetség, Németország
12.30 – 13.00 A tervező, a kivitelező, a műszaki ellenőr és az üzemeltető felelőssége az elkészült szerkezetek biztonságáért – jogi szabályozás
Dr. Gáts Andrea, ügyvéd, Gáts Ügyvédi Iroda, Magyar Szakmai Kamarák Szövetségének főtitkára
13.00 – 13.20 Irányelv a tervező szemével
Jámbor Zsolt okl. építészmérnök, mérnök szaktanácsadó, Fatra Izolfa Zrt.
13.20 – 14.00 EBÉDSZÜNET
14.00 – 14.10 BÉK elnökének üdvözlő beszéde
14.10 – 14.40 A tervező, a kivitelező, a műszaki ellenőr és az üzemeltető felelőssége az elkészült szerkezetek biztonságáért – esettanulmány
Dr. Gáts Andrea, ügyvéd, Gáts Ügyvédi Iroda, Magyar Szakmai Kamarák Szövetségének főtitkára
14.40 – 15.10 Magasban végzendő munkák biztonságos végrehajtásának problémái, különös tekintettel a PFS projektre
Karakas János Puskás Ferenc Stadion építkezés projektigazgatója, okleveles építőmérnök, Éles István Puskás Ferenc Stadion építkezés biztonsági és egészségvédelmi koordinátora, Magyar Építő Zrt.
15.10 – 15.30 Leesésvédelmi rendszerek kivitelezésének problémái: Az előzetes tervezési szakaszban fellépő buktatók. A helyszíni műszaki változtatások kezelésének megoldásai. Leesésvédelmi rendszerek és kikötési pontok
műszaki megoldásai. A tetőn, magasban végzett munkához speciális EVE-k bemutatása.
Gerei András munka és tűzvédelmi szakember, leesésvédelmi specialista, EN 365: 2004 szerint minősített Competent Person, SKYWALK Magyarország Kft.
15.30 – 16.00 Magasban végzett munka kockázatainak csökkentése a gyakorlatban
Légrády Zoltán, munka- és tűzvédelmi vezető , KÉSZ Csoport
Diszkusszió: Kérdések-válaszok
Kísérő program SZAKMAI KIÁLLÍTÁS + AZ ÉV TETŐJE VÁNDORKIÁLLÍTÁS MEGTEKINTÉSE | 2020-03-12, 2020-03-12, 2020-10-20, 2020-12-02 | Budapest IX. kerület Könyves Kálmán krt. 12-14. 3. terem, Budape Budapest IX. kerület Könyves Kálmán krt. 12-14. 3. terem, Budapest IX. kerület Könyves Kálmán krt. 12-14. 3. terem, Budapest IX. kerület Lurdy Konferencia- és rendezvényközpont: Könyves Kálmán krt. 12-14. 9. terem, on-line | 2,5 pont |
2020/46 | Magyar Építész Kamara | Archicad BIM sablon fájl képzés
A tananyag a BIM sablonfájl k Archicad BIM sablon fájl képzés
A tananyag a BIM sablonfájl készítéshez ideális és hatékony eszköz. A tervbeállítás és a sablonfájl készítés technikái, a gyakorlati példákkal együtt, teljes kontrolt biztosítanak a terv elemei és a sablonfájl attribútumai fölött.
A képzés módszertanilag a legfontosabb BIM sablonfájl készítési tudnivalókat és munkafolyamatokat ismerteti egy példafájlon keresztül.
A BIM sablonfájl létrehozása számos különböző egyéb tudást is igényel (pl. attribútumkészítés, rajz és modellezési ismeretek), ugyanakkor ez a képzés a hatékony beállításokra és a főbb funkciókra összpontosít, az egyéb ismereteket nem részletezi. | 2020-03-13 | | 1,5 pont |
2020/83 | Heves Megyei Építész Kamara | Zöld forradalom az építésben – kezünkben a jövő!”
Építészet öko Zöld forradalom az építésben – kezünkben a jövő!”
Építészet ökoszisztéma szemléletben
A természetes, természetes eredetű és környezetet nem terhelő, egészséget nem károsító, az építés helyszínén újrahasznosítható építőanyagok használata, a zöld szemléletű építéskultúra megismerése és népszerűsítse céljából a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Heves Megyei Építész Kamara és a Környezettudatos Építők Szervezete az Építészet ökoszisztéma szemléletben címmel, konferenciát szervez.
Előadóink a Környezettudatos Építők Szervezetének (KÖRÉPÍTŐK) tagjai, akik a öko-építés hazai terjesztése, és tanítása érdekében léptek szövetségre.
Részletes program:
Regisztráció: 8:30 – 9:10
Zalatnay László: Ökoszisztéma szemléletmód az építészetben - 9:15 – 9:50
Az ökoszisztéma kifejezést akkor használjuk, amikor élő rendszereket igyekszünk leírni, modellezni, a benne megtalálható sokrétű és többirányú összefüggéseket megérteni.
Az emberi társadalom is egy élő rendszer. Ez az élő rendszer benne van egy nagyobb élő rendszerben, a földi ökoszisztémában. Az élő rendszerekben lévő összefüggések alól nem vonhatjuk ki magunkat, mert mi is részei vagyunk ennek a játéknak.
„Az előadásomban arról a szemléletmódról szeretnék beszélni, amit az élő rendszerek tanulmányozása eredményeképpen sajátíthatunk el, és amelyeket az építészeti gyakorlatunkat is alakítják.”
Medgyasszay Péter: Öko-házak energiahatékonysága – 9:50 – 10:25
"Amikor energiahatékonyságról, energiagazdálkodásról beszélünk, sokszor nem tekintjük át a kérdés komplexitását. Leggyakrabban az üzemeltetési fázis energiahatékonyságára koncentrálnak a megrendelők, a gyártók és a kivitelezők. Az öko-házak építőinél viszont számos esetben fordul elő, hogy, a létesítés minimális energiaigényét, az abszolút természetes anyagok használatát tekintik elsődlegesnek.
Az előadás példákkal, számításokkal illusztrálja az épület egyes életfázisának jellemző energiaigényét, illetve ajánlásokat fogalmaz meg a teljes életciklus szemléletű energiagazdálkodás elveire."
Kávészünet 20 perc
Varga Rita: Szalmabála és földtégla – 10:45 -11:20
Korszerű szerkezetfajták a szalmabála és föld építőanyagként való felhasználásában. Lehet ipari jelleggel is? - hazai és külföldi épület példák bemutatása.
Horesnyi Béla: Kender mint építőanyag 11:20 – 11:55
KENDERCELL-kenderbeton, mint természetes építőanyag használata. Miért előnyös, ha kendert használunk építési célra. Felhasználási területek és módok.
Ebéd: 12:00 – 12:30
Vass Aleszadr: Hagyományos épületek felújítási tapasztalatai 12:30 – 13:05
Repedések, vizes falak, korszerűsítés, bővítés… Bontásra érett, vagy megmenthető? Felújítások környezettudatos módon, tapasztalatok megosztása.
Kovács István: Természetesen ház 13:05 – 13:40
Egyszerű mérnökemberből váltam környezettudatos emberré, aki a lehető legkonzervatívabb módon szeretne létrehozni egy házat.
Ezért egy makettet készítek, immár ötödik éve, de ez a makett 1:1 léptékű. Innen kezdve bátran megtehetem, hogy kísérletezem, mert nem a saját lakásom építem, max. a bekerülési költség (várhatóan 8-10 millió) amit bukhatok.
A kísérlet lényege a cement és a beton, valamint a mérgező anyagokat tartalmazó mai szerkezetek (szigetelők, impregnálók, diszperzitek, ragasztók) kihagyása, esetleg bizonyos szerkezeteket elbontott épületekből kikerülő, egyébként "szemétnek" tekintett anyagból megoldani.
Magam ennek az építkezésnek a folyamatáról tudok röviden beszámolni.
Hol tartok, milyen tudást szeretnék átadni a többi, anyagilag kevésbe tehetős, mégis feje felé fedelet óhajtó embereknek.
Kávészünet: 10 perc
Bíró Árpád: “Amit tudni kell a @Vályogról@ és még soha nem merted megkérdezni mesteredtől, tanárodtól” – folyamatos kérdezz-felelek a szünetekben, és az előadások után
Tanácsadó szolgálat, a dolgokban jártas gyakorlati szakembertől.
Nyílt tanácsadás tabuk nélkül bárki bármit, kérdezhet Bíró Árpád a Körépítők tagja, vályogépítő kézműves mester képzőtől.
Radev Gergő: Miért vályog? 13:50 – 14:25
A vályog épületszerkezetek közös tulajdonságai és alkalmazási területei a lakóépületek léptékében.
A természetes építőanyagok (köztük a vályog) viselkedése és kapcsolata a környezettel - ezen viselkedésminták tanulságainak alkalmazása a mai korban - kísérleti épület bemutatása.
Bihari Ádám: Természetes építőanyagok használhatóságának szabályozása a hazai építőiparban 14:25 - 15:00
Napjaink szabályok és építési termékek által meghatározott világában a nehezebbik út lett, könnyen építkezni. Könnyen, helyből, saját erővel, kultúrával. Aki ma a természetes építőanyagok mellett teszi le a voksát, az szembesül a szabályozás bonyolultságával, az internetes fórumok önjelölt szakértőivel és az építőipar értetlenségével. A nevezett előadás, a hazai építőipari szabályozás útveszőiben kíván eligazodási támpontként szolgálni.
Zárszó: 10 percben a rendezők | 2020-03-13 | Eger Faiskola u. 15. | 2 pont |
2020/26 | Business Media Magyarország Kft. | ALAPRAJZ Építész Tervezői Napok 2020
Korszerű épületszerkezet ALAPRAJZ Építész Tervezői Napok 2020
Korszerű épületszerkezeti megoldások gyakorlati alkalmazása megvalósult projektek bemutatásával. Célja a legfrissebb technológiák, műszaki megoldások közreadása, a tipikus építési hibák kiküszöbölése, gyakorlati példák segítségével, szakmai információ csere.
Az egyes tervezői napok programja reggel 9 órakor kezdődik és 17 óráig tart.
A nap során két építész előadására is sor kerül, amelyen a tervezők saját épületüket mutatják be. Az épületbemutatásokhoz 4-6 rövidebb időtartamú, épületszerkezeti, alkalmazástechnikai előadás kapcsolódik. A BME Építőanyagok és Mérnökgeológia Tanszék oktatójától a tervezői nap tematikájához kapcsolódó épületfizikai, épületszerkezeti előadás hangzik el, amelyet alkalmanként a bemutatott épületekhez kapcsolódóan a BME Építőanyagok és Magasépítés Tanszék oktatójának előadása követ. (egyeztetés alatt).
Tárgyalt, súlyponti szabadon választható témák:
1.6 Építészetelmélet, kortárs építészet elmélete
1.14 Épületbemutatás, épületlátogatás, tervezői ismertetés
2.10 Az építész és a szakági tervezők szerepe a kivitelezési folyamatban
7.9 Épületrekonstrukció, funkcióváltás
7.11 Épületenergetika
7.16 Környezettudatos építészet
7.19 Környezetbarát anyagok és szerkezetek, zöldtetők, zöldhomlokzatok
A rendezvénysorozat szakmai koordinátora:
BME Építőanyagok és Magasépítési Tanszék
Meghívott előadók: BME Ipari és Mezőgazdasági Épülettervezési Tanszék
YBL Miklós Építéstudományi Kar
Országos Katasztrófavédelem
Tervezett témakörök:
MÁRCIUS 17 (Budapest) Fókusz téma: Lapos- és zöldtetők - Zöldtető, vízszigetelés, hőszigetelés, födémek, tetőbevilágítók, füstelvezetés, vízelvezetés, lejtésképzés, csarnokszerkezetek.
ÁPRILIS 21 (Budapest) Fókusz téma: Energiatudatos homlokzat - Vakolatok, szerelt homlokzati rendszerek, ragasztott homlokzati burkolatok, hőszigetelés, nyílászárók, üveg, homlokzati árnyékolás
MÁJUS 26 (Budapest) Fókusz téma: Energatikai épületfelújítás - Felújító vakolatok, utólagos szigetelés, hőhidak, állagmegóvás, falszárítás
SZEPTEMBER 15 (Budapest) Fókusz téma: Magastető - Tetőfedés, innovatív szigetelések, kémény, tetőtér beépítés, tetőablak, tetőre forduló homlokzat burkolatok
OKTÓBER 20 (Budapest) Fókusz téma: Tűzvédelem (45’)
NOVEMBER 24 (Budapest) Fókusz téma: Belső terek - Szárazépítés, hangszigetelés, padlóburkolatok, ragasztók, fugázók, álmennyezet, álpadló, szaniterek, világítás, LED világítás
--- --- ---
Tervezett témakörök és előadók :
MÁRCIUS 17 (Budapest)
Fókusz téma: Lapos- és zöldtetők (45’)
Zöldtető, vízszigetelés, hőszigetelés, födémek, tetőbevilágítók, füstelvezetés, vízelvezetés, lejtésképzés, csarnokszerkezetek.
Előadó: Dr. habil. Stocker György
• Aspectus Architects Zrt / Szerdahelyi László (60’)
• Ferdinánd és Ferdinánd Építésziroda / Ferdinánd Árpád (60’)
• Alkalmazástechnikai előadások (6x45’) + Konzultáció (45’)
• Közti Zrt / Skardelli György - Puskás Ferenc Aréna - Új Nemzeti Stadion
ÁPRILIS 21 (Budapest)
Fókusz téma: Energiatudatos homlokzat (45’)
Előadó: Sugár Viktória
Vakolatok, szerelt homlokzati rendszerek, ragasztott homlokzati burkolatok, hőszigetelés, nyílászárók, üveg, homlokzati árnyékolás
• Comfort Tervező Kft / Ráskai Péter (’60)
• Artonic Design Építészeti Kft / Szőkedencsi Géza (’60)
• Alkalmazástechnikai előadások (6x45’) + Konzultáció (45’)
• Mányi István Építész Stúdió Kft. - Mányi István - Csillag Erőd Művészeti Központ
MÁJUS 26 (Budapest)
Fókusz téma: Energatikai épületfelújítás (45’)
Felújító vakolatok, utólagos szigetelés, hőhidak, állagmegóvás, falszárítás
Előadó: Dr.Medgyasszay Péter
• Hidasnémeti Máté / M-Teampannon Kft (’60)
• Hajós Építész Iroda Kft / Hajós Tibor (’60)
• Alkalmazástechnikai előadások (6x45’) + Konzultáció (45’)
• Bánáti és Hartvig Építész Iroda Kft - Hartvig Lajos - Kecskeméti Duális Campus
SZEPTEMBER 15 (Budapest)
Fókusz téma: Magastető (45’)
Tetőfedés, innovatív szigetelések, kémény, tetőtér beépítés, tetőablak, tetőre forduló homlokzat burkolatok
Előadó: Dr.Medgyasszay Péter
• Földes és Társai Építész iroda / Földes László (’60)
• Dóm Építészműterem Kft / Murka István (’60)
• Alkalmazástechnikai előadások (6x45’) + Konzultáció (45’)
• Építész Stúdió Ingatlan Kft - Félix Zsolt - Bartók Udvar Info Group
OKTÓBER 20 (Budapest)
Fókusz téma: Tűzvédelem (45’)
Tűzmegelőzés és Tűzvédelem, Aktív és Passzív tűzvédelem, hő- és füstelvezetés, bíztonságtechnika
Előadó: Országos Katasztrófavédelem – Horváth Lajos (tűzvédelmi szakértő) - Kulcsár Béla tanársegéd
• Alkalmazástechnikai előadások (6x45’+ Konzultáció (45’)
NOVEMBER 24 (Budapest)
Fókusz téma: Belső terek (45’)
Szárazépítés, hangszigetelés, padlóburkolatok, ragasztók, fugázók, álmennyezet, álpadló, szaniterek, világítás, LED világítás
Előadó: Szalay Zsuzsanna
• Archikon Építész Studio / Nagy Csaba (’60)
• MCXVI Építészműterem Kft / Szokolyai Gábor (’60)
• Alkalmazástechnikai előadások (6x45’+ Konzultáció (45’)
• Szendrő Építész Stúdió - Szendrő Péter - Hilton Garden Inn Budapest City Center | 2020-03-17, 2020-04-21, 2020-05-26, 2020-09-15, 2020-10-20, 2020 2020-03-17, 2020-04-21, 2020-05-26, 2020-09-15, 2020-10-20, 2020-11-24, 2020-08-25, 2020-12-08 | Budapest XII. kerület Csörsz u. 18/b,, Budapest XII. kerület Csö Budapest XII. kerület Csörsz u. 18/b,, Budapest XII. kerület Csörsz u. 18/b,, Budapest XII. kerület Csörsz u. 18/b,, Budapest XII. kerület Csörsz u. 18/b,, Budapest XII. kerület Csörsz u. 18/b,, Budapest XII. kerület Csörsz u. 18/b,, Budapest XII. kerület Csörsz u. 18/b,, Budapest XII. kerület Csörsz u. 18/b, | 2,5 pont alkalmanként |
2020/81 | Build-Communication Kft. | „Barátságban az építészet és a gépészet”
épületgépészet hatékon „Barátságban az építészet és a gépészet”
épületgépészet hatékony kialakításának kérdéseiről tervezőknek
Építészeti tervezés az épületgépészetre tekintettel – 2021 után
Tervezőként hogyan biztosíthatjuk, hogy a kivitelezési kompromisszumok és hibák elkerülése mellett az épületgépészet könnyen és kényelmesen kerülhessen az épületbe, ezzel az épületenergetikát valóban hatékonyan szolgálhassa.
A ritkán érintett, a tervezőknek és kivitelezésben dolgozó szakembereknek szóló rendezvény azokat az épületgépészeti kérdéseket járja körül, amelyekkel a tervezőnek és kivitelezési vezetőnek az elvárható minőségű végeredmény érdekében tisztában kell lennie.
A rendezvény résztvevői sok hasznos információ mellett cheklistával távozhatnak arra vonatkozóan, hogy a hatékony gépészeti kialakítás érdekében tervezőként mire kell figyelniük.
Az előadások a tervezés és épületgépészet kapcsolódási pontjainak áttekintése mentén sorra veszi a szilárd tüzelés, gáz- és a villamos fűtés valamint a hőszivattyús fűtés előnyeit, górcső alá veszi ezek jövőjét, mindezt a tervezési elveken és tanulságos esettanulmányokon keresztül.
A szervezők a rendezvény bevételét a 2021-ben a Várépítő Pályázaton résztvevő gyermekintézmények és műemléképületek számára ajánlják fel. (További információ: www.varepitopalyazat.hu)
A eseményt a Magyar Mérnöki Kamara elnöke, Nagy Gyula, okl. gépészmérnök nyitja meg.
A továbbképzés fenti fő fókusza mellett Dr. Tóth Elek, a BME Magasépítési Tanszék címzetes egyetemi tanára és Pataky Rita, okl. építészmérnök, a BME Építészmérnöki Kar, Épületszerkezettani Tanszék, mestertanárával keressük és vesszük át azokat a pontokat, ahol az épület szerkezeti kialakítása szolgálja vagy akadályozza a gépészet hatékony beépítését vagy hatékony működését.
Bokor András, okl. gépészmérnök, igazságügyi szakértő (a Budapesti és Pest megyei Mérnöki Kamara Épületgépészeti Szakosztályának alelnöke) az egyes fűtési rendszereket veszi górcső alá: mikor melyik használatában érdemes gondolkodni, mit kell feltétlenül tudni egy építésznek a hőszivattyús energiatermelő rendszerek tervezéséről.
A rendezvény levezető elnöke Bodnár György az Építő Közösség alapítója, az Építem a házam könyvsorozat szerzője.
PROGRAM:
Köszöntő
Nagy Gyula, okl. gépészmérnök, a Magyar Mérnök Kamara elnöke
Polihisztorság, specialízáció, együttműködés
Dr. Tóth Elek DLA, a BME Magasépítési Tanszék címzetes egyetemi tanára
Utólagos homlokzati hőszigetelés kereszthatása az energiafogyasztásra és az üzemviteli jellemzőkre
Versits Tamás, okl. Épületgépész szakmérnök, szakértő (Weishaupt)
Gépészetileg aktív betonelemek - speciális előregyártott, födémmegoldás egyidőben az építész-és a mérnöki munka szolgálatában
Grieszler Zsolt, okl. építőmérnök (Leier)
Melyiket mikor? Mit kell feltétlenül tudni egy építésznek a hőszivattyús energiatermelő rendszerekről.
Bokor András, okl. gépészmérnök, igazságügyi szakértő, a Budapesti és Pest megyei Mérnöki Kamara Épületgépészeti Szakosztályának alelnöke
A szellőzés tervezésének építészeti vonatkozásai, a komfort szellőzés megvalósítása mint alapvető igény
Császár Tibor, mérnök, építész tanácsadó (Aereco)
Fotovoltaikus és elektromos fűtési rendszerek tervezése, építészeti koncepcióba illesztése
Szász János, épületvillamossági szakértő (Nordinoa Energy)
Hőszivattyús technológiák építészeti kérdései családi ház és középület esetén, újépítés és egy felújítás esetén (Fűtés és hűtés hőszivattyúval)
Häfner Tibor, épületgépész mérnök (Stiebel-Eltron)
Pataky Rita, okl. építészmérnök,BME Építészmérnöki Kar, Épületszerkezettani Tanszék, mestertanár
Az előadás témája egyeztetés alatt
Építem a házam 5.2. - A gépészet legizgalmasabb területei - könyvbemutató
Bodnár György, az Építő Közösség alapítója, az Építem a házam könyvsorozat szerzője.
Az Építem a házam könyvsorozat 5.2-es kötete egyedülálló és átfogó áttekintést nyújt mindaz építkezők, felújítók számára, akik szeretnék átlátni a modern házépítés gépészettel, építészettel és egyéb szakterületekkel összefüggő kérdéseit és az esetlegesen felmerülő buktatókat. A teljesség igénye nélkül: Kell-e vajon hőszivattyú nekünk? És ha igen, mikor és kiknek ajánlott? Gépi szellőztetés, miért is kellene ez nekem? Magyarország egyetlen házépítésről szóló könyvsorozatának ezen kötetéből laikusok és szakemberek is egyaránt olvasmányos és szakmailag korrekt válaszokhoz juthatnak. A könyvsorozat, és így a gépészeti kérdésekkel foglaló rész is nagyban hozzájárul az ismeretterjesztéshez annak érdekében, hogy az építkezők és felújítók valóban átgondolt, minden igényt kielégítő házterveket kaphassanak és ezeknek megfelelően meg is valósuljanak. A könyv a szakemberek számára is hasznos áttekintést jelent.
A programon személyes részvétellel, illetve online is részt lehet venni. Az előadásokból 2021. december 31-ig elvégezhető webinárium készül.
Az online követőknek a kamarai pont megszerzésének feltétele az online teszt helyes kitöltése. | 2020-03-17, 2020-09-08 | Budapest IX. kerület Könyves Kálmán krt. 12-14, Budapest XIII. k Budapest IX. kerület Könyves Kálmán krt. 12-14, Budapest XIII. kerület Fáy utca 12/A | 1,5 pont |
2020/23 | Magyar Építész Kamara | Bedécs Sándor belsőépítész munkásságát bemutató könyv bemutatója Bedécs Sándor belsőépítész munkásságát bemutató könyv bemutatója | 2020-03-19 | | 0,5 pont |
2020/88 | ÉMI Nonprofit Kft. | Az építésfelügyeleti munka műszaki kérdései
Az építésfelügyelet Az építésfelügyeleti munka műszaki kérdései
Az építésfelügyelet támogatása
Létesítménydiagnosztika
A hőszigetelés és a tűz kapcsolata
A fa-, vagy fémvázas, mobil-, illetve konténerházak
Építési hibák - esettanulmányok
Történeti falkutatás a Budavári Palotában
Laborvizsgálati bemutató (anyag-, és szerkezetvizsgálat) | 2020-03-19 | Szentendre Dózsa György út 26. | 1,5 pont |
2019/391 | Artifex Kiadó Kft. | METSZET Építész Tervezői Napok 2020
Konferenciasorozat a BME Ép METSZET Építész Tervezői Napok 2020
Konferenciasorozat a BME Épületszerkezettan Tanszék szakmai szervezésében
A legfrissebb technológiák, műszaki megoldások, rétegtervek stb. közreadása, a tipikus építési hibák kiküszöbölése, szakmai információcsere
Hat időpont – hat téma:
március 19. Értékmentő felújítás
Szakmai szervező és levezető: Pataky Rita mestertanár, BME Épületszerkezettani Tanszék
Értéknövelő felújítások, funkcióváltó renovációk. Felújítások speciális problémái, utólagos hőszigetelések, szerkezet-megerősítések, átrium-lefedések, ablakfelújítás vs csere, gépészeti megoldások, szellőzések. Belső terek esztétikája, akusztikája, úsztatás, hangszigetelés, álmennyezetek. Kül- és beltéri padlók, rétegrendek. Penészedés, szellőztetés, napelemrögzítés, megújulók.
április 23. Vízhatlanság ígérete – lapostetők, mélyépítési szigetelések,
Szakmai szervező és levezető: Horváth Sándor/Kakasy László egyetemi adjunktus, BME Épületszerkezettani Tanszék
Vízszigetelési megoldások, vízszigetelés és páravándorlás kérdései, különleges lapostetők (zöld-, járható, parkolótetők), kiegészítők (leesésvédelem, villámvédelem stb.) Felülvilágítók, nagyfesztávú szerkezetek tetői, csarnokszerkezetek. Vízelvezetések – felhőszakadások, klímakihívások.
Mélyépítési szigetelések, mélygarázsok, utólagos szigetelések, tömegszigetelés, felületszivárgók, föld alatti hőszigetelések. Talajvíz vs rétegvíz elleni szigetelés, méretezés.
május 21. Magastetők szerkesztése –beépített tetőterek szakszerű rétegrendek, különleges megoldások
Szakmai szervező és levezető: Horváth Sándor/Kakasy László egyetemi adjunktus, BME Épületszerkezettani Tanszék
Kis hajlású és különleges formájú magastetőjk. Magastetők klíma-kihívásai, viharállóság, fokozott hőszigetelés, belső komfort. Tetőterek rétegrendjei és csomópontjai, átszellőzés, hőcsillapítás, hangszigetelés. Tetősíkablakok: U értékek és beépítési módok. Zöld magastetők, átforduló tetők
szeptember 24. Komfortépítés – energetika, hőszigetelés, árnyékolás
Szakmai szervező és levezető: Dr. Dobszay Gergely egyetemi docens, BME Épületszerkezettani Tanszék
A komfortot szolgáló épített szerkezetek: hőszigetelések, nyílászárók, falazatok energetikája, árnyékolás. Hangszigetelés, hanggátlás, akusztikai komfort. Transzparens megoldások: szoláris nyereség, energetikai tervezési megfontolások, g érték, szellőzés, gépészet, fűtés, alternatív energia, fenntarthatóság. Gipszkarton, építőlemez és hibrid rendszerek, nyomtatott ház, robotizált építés. Penészmentes építész, klímaigények, trendek.
október 15. Homlokzatképzés. nyílászárók, szerelt és vakolt rendszerek
Szakmai szervező és levezető: Dr. Becker Gábor egyetemi tanár, BME Épületszerkezettani Tanszék
Szerelt és falazott homlokzatok, felületképzések. Szabadon formált és 3D homlokzatok, médiahomlokzatok, responzív szerkezetek. Ablakok, ajtók, üvegfalak és tetők, természetes fény, árnyékolás, hővédő fóliák, napenergia-hasznosítás. Újgenerációs transzparens szerkezetek, klímahomlokzatok, dizájn üvegszerkezetek, automatizálás, működtetés, napelemek, napelemrögzítés. Nyílászárók beépítési kérdései, épületburok, hőhidasság, felújítási kérdések.
november 5. Tűzvédelem, módosított OTSZ – az TvMI-k 2020-ben
Szakmai szervező és levezető: Takács Lajos Gábor egyetemi docens BME Épületszerkezettani Tanszék Szikra Csaba mérnöktanár, BME Épületenergetikai és Épületgépészeti és Tanszék
Az új OTSZ bemutatása, tűzvédelmi műszaki irányelvek módosításai – válaszok a közelmúlt tűzeseteire és szakmai kihívásaira. Építési termékek, építményszerkezetek tűzvédelmi jellemzői, a legújabb termékfejlesztések tűzvédelmi vonatkozásai, tűzvédelmi szerkezetek. Mérnöki módszerek gyakorlati alkalmazása az épületek tervezésében, megvalósításában: szimulációk, számítások, kísérletek. | 2020-03-19, 2020-04-23, 2020-05-21, 2020-09-24, 2020-10-15, 2020 2020-03-19, 2020-04-23, 2020-05-21, 2020-09-24, 2020-10-15, 2020-11-05 | Budapest XI. kerület 1118 Budapest XI. kerület, 1118 Budapest XI Budapest XI. kerület 1118 Budapest XI. kerület, 1118 Budapest XI. kerület, Hegyalja út 34-36., Budapest XI. kerület 1118 Budapest XI. kerület, 1118 Budapest XI. kerület, Hegyalja út 34-36., Budapest XI. kerület 1118 Budapest XI. kerület, 1118 Budapest XI. kerület, Hegyalja út 34-36., Budapest XI. kerület 1118 Budapest XI. kerület, 1118 Bu | 2,5 pont alkalmanként |